Hiszpania — Gruzja [RELACJA NA ŻYWO] (2024)

Table of Contents
Hiszpania Gruzja

Przegląd SportowyPiłka nożnaEuro 2024Reprezentacja Hiszpanii

Gramy mecz 1/8 finału Euro 2024! Bezbłędna Hiszpania zagra z Gruzją, która w fazie grupowej sprawiła niebywałą niespodziankę, wychodząc z grupy. Po tym, jak Gruzini ograli Portugalię, teraz chcą pokonać jeszcze trudniejszego rywala: Hiszpanów. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo meczu 1/8 finału Euro 2024 Hiszpania — Gruzja.

Grzegorz Cierpiał

30 czerwca 2024, 20:45

Hiszpania — Gruzja [RELACJA NA ŻYWO] (27)

La Furia Roja przeszli fazę grupową w kapitalnym stylu: trzy zwycięstwa (z Włochami, Chorwacją i Albanią), bilans bramkowy 5:0. Ekipa Luisa de la Fuente na razie pokazuje, że nie ma słabego ogniwa. W niedzielnym meczu będzie wystawiona na ciężką próbę.

Gruzini poradzili sobie w fazie grupowej nadspodziewanie dobrze. Co prawda najpierw przegrali z Turcją 1:3, ale potem zremisowali z Czechami 1:1, a potem sensacyjnie ograli Portugalię 2:0 i mogą dziś walczyć o ćwierćfinał Euro 2024.

Zwycięzca tego spotkania zagra w ćwierćfinale Euro 2024 z Niemcami.

Tak wygląda drabinka Euro 2024:

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo meczu 1/8 finału Euro 2024 Hiszpania — Gruzja.

< Powrót

Hiszpania — Gruzja [RELACJA NA ŻYWO] (28)

Hiszpania

Hiszpania — Gruzja [RELACJA NA ŻYWO] (29)

Gruzja

Hiszpania — Gruzja [RELACJA NA ŻYWO] (30)

- - - opis

• 18' (sam.) Le Normand
  • 39' Rodri
  • 44' Morata
  • 51' Ruiz
  • 75' Williams
  • 83' Olmo
  • 71' Dawitaszwili
22 Mikautadze 22
{number} {name} gol w minucie {goal} penalty in a minute {penalty} żółta kartka w minucie {yellowCard} czerowna kartka w minucie {redCard} blue card in a minute {blueCard} rzut karny w minucie {penaltyKick} gol po karnym w minucie {penaltyKickGoal} brak gola po karnym w minucie {penaltyKickMiss} zmiana w minucie {changes} wejście na murawę w minucie {changeIn} zejście z murawy w minucie {changeOut} rzut rożny w minucie {cornerKick} kontuzja w minucie {contusion} czas {time} {number}

{{append.value}}

{{{message}}}

Hiszpania — Gruzja [RELACJA NA ŻYWO] (31)

{{image.text}}

{{message}}

wczytywanie...

{{message}}

{{heat}}

{{players.0.helmet}} {{players.0.name}} {{players.0.points}} {{heatResult.firstTeam}}:{{heatResult.secondTeam}}
{{players.1.helmet}} {{players.1.name}} {{players.1.points}}
{{players.2.helmet}} {{players.2.name}} {{players.2.points}}
{{players.3.helmet}} {{players.3.name}} {{players.3.points}}

{{message}}

Hiszpanie meldują się w ćwierćfinale, w którym zmierzą się z Niemcami

Hiszpania pokonała Gruzję 4:1

90. min (+4)

Koniec spotkania

90. min (+3)

Williams ucierpiał w starciu z jednym z rywali, lecz zdoła kontynuować grę

90. min (+1)

Yamal był faulowany na połowie Gruzji

90. min

Sędzia dolicza do drugiej połowy 3 minuty

90. min

Mamardaszwili pewnie łapie piłkę po płaskim strzale Olmo ze skraju szesnastki

90. min

Zablokowane uderzenie Williamsa z ostrego kąta

88. min

Dwa cornery Gruzinów w czasie kilkudziesięciu sekund, lecz dwukrotnie dobrze w obronie grają Hiszpanie

86. min

Navas skutecznie zatrzymuje szarżującego w polu karnym Kwaracchelię. Będzie corner dla Gruzji

83. min

Seria błędów w gruzińskiej obronie. Olmo uderza z szesnastego metra, piłka zmierza tuż przy lewym słupku i jest 4:1!

81. min

Navas i Merino zmieniają Carvajala oraz Ruiza

80. min

Szybka wymiana na jeden kontakt Olmo oraz Yamala, ten drugi uderzał z najbliższej odleglości, ale znowu świetnie broni Mamardaszwili!

79. min

Kwkweskiri i Ziwziwadze wchodzą za Mikautadze oraz Gwelesianego

77. min

Willams znowu zaszalał, lecz tym razem podawał na jedenasty metr do Olmo, ten uderzył po ziemi, jednak zbyt lekko! Pewnie broni gruziński golkiper!

75. min

Kontra Hiszpanów. Williams popędził lewym skrzydłem, minął Gwelesianego, wpadł w pole karne i zaaplikował piłkę w prawy górny róg! Mamardaszwili był bezradny! Jest 3:1!

73. min

Piłka w bramce Gruzji! Yamal przedarł się przez defensywę rywala, otrzymał odegranie od Olmo i dograł na piąty metr, skąd piłkę do własnej bramki wbił jeden z Gruzinów. Hiszpanie się cieszą, ale sędziowie sygnalizują pozycję spaloną Yamala, co po chwili potwierdza VAR

72. min

Mamardaszwili pewnie łapie piłkę po centrze z lewego skrzydła

71. min

Dawitaszwili ogląda żółtą kartkę za faul na Olmo w środkowej strefie boiska

70. min

Mocno niecelne uderzenie z dystansu Ruiza

68. min

Citaiszwilli dopadł do piłki rozrzuconej na lewe skrzydło, wpadł w szesnastkę i uderzył z ostrego kąta, lecz nie zdołał skierować piłki w światło bramki - powędrowała obok lewego słupka!

66. min

Cucurella i Morata kończą występ, zastępują ich Grimaldo oraz Oyarzabal

64. min

Citaiszwili oraz Dawitaszwili zmieniają Loczoszwilego oraz Czakwetadzego

63. min

Błąd w rozegraniu piłki we własnej strefie obronnej - Koczoraszwili zagrał pod nogi Yamala, ten uderzył z szesnastego metra, lecz futbolówka po jego uderzeniu powędrowała nieznacznie obok lewego słupka!

62. min

Płaskie uderzenie Olmo ze skraju pola karnego, lecz piłka zatrzymuje się na nogach jednego z gruzińskich obrońców

61. min

Hiszpanie spokojnie operują piłką na połowie Gruzinów

59. min

Kwaracchelia blokuje uderzenie Olmo sprzed pola karnego, lecz piłka pozostaje w posiadaniu piłki Hiszpanów

57. min

Altunaszwili wszedł spóźnionym wślizgiem w nogi Cucurelli w polu karnym rywala. Sędzia przerywa grę, lecz nie wyciąga żółtej kartki

56. min

Osaczony Kwaracchelia traci piłkę w okolicy pola karnego Hiszpanii

55. min

Kanonady ciąg dalszy. Morata uderzał z dystansu, jednak posłał futbolówkę obok lewego słupka

53. min

Boisko opuszcza Pedri, w jego miejsce wchodzi Olmo

53. min

Gruzini się pogubili i mogli szybko stracić trzecią bramkę, jednak piłka po strzale Yamala z siedemnastego metra powędrowała tuż obok słupka!

51. min

Niezwykle precyzyjna centra Yamala z prawego skrzydła, który posłał piłkę na dalszy słupek, gdzie nabiegał Ruiz. Niepilnowany pomocnik głową skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości! W tej sytuacji Mamardzaszwili nie miał już szans! Hiszpania na prowadzeniu!

51. min

Yamal uderza z rzutu wolnego, piłka mija mur i zmierza w światło bramki, ale fantastyczną interwencją popisuje się Mamardaszwili!

50. min

Yamal był faulowany tuż przed linią szesnastego metra na połowie Gruzji

48. min

Znowu odbiór Gruzinów, znowu wysunięty daleko Simon, na uderzenie z połowy boiska zdecydował się Kwaracchelia - piłka powędrowała o centymetry od lewego słupka hiszpańskiej bramki! Podobna sytuacja miała już miejsce w pierwszej połowie

47. min

Mikautadze przejął piłkę w środku pola po błędzie Rodriego i popędził w kierunku bramki rywala, lecz nie zdołał minąć Le Normanda, ten przechwycił futbolówkę tuż przed polem karnym Hiszpanów

46. min

Mocno niecelne uderzenie Ruiza sprzed pola karnego

46. min

Zaczynamy drugą część spotkania

Hiszpania remisuje do przerwy z Gruzją 1:1

45. min (+3)

Koniec pierwszej połowy

Dwa rzuty rożne Hiszpanów w krótkim odstępie czasu, jednak w obu przypadkach skutecznie zafunkcjonowała gruzińska defensywa

45. min (+2)

Loczoszwili na wślizgu zablokował centrę Carvajala. Będzie corner

Hiszpanie długo wymieniają podania i próbują przedostać się w szesnastkę rywala

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 2 minuty

45. min

Morata faulował jednego z gruzińskich obrońców w walce o górną piłkę po centrze Williamsa

44. min

Gruzini cierpliwie wychodzili spod wysokiego pressingu Hiszpanów. Niebezpieczne zagranie Moraty, który wszedł nakładką w nogi Loczoszwilego - faul i żółta kartka

43. min

Niedokładne podanie Ruiza na lewe skrzydło. Z autu na wysokości własnej szesnastki wznowią Gruzini

41. min

Boisko opuszcza kontuzjowany Kiteiszwili, w jego miejsce wchodzi Altunaszwili

40. min

Nie było pozycji spalonej - wynika z analizy VAR! Hiszpanie prowadzą!

39. min

Sytuację sprawdza VAR - na spalonym mógł być Williams, który dogrywał do Rodriego

39. min

Drugi strzał w czasie kilkudziesięciu sekund, tym razem Rodri posłał piłkę płasko z siedemnastego metra i nie dał szans Mamardiszwilemu! Hiszpanie wyrównują!

38. min

Mikautadze podciął piłkę i posłał ją na dwunasty metr, jednak jeden z jego kolegów nie zdołał jej sięgnąć przy próbie strzału przewrotką

37. min

Carvajal nie zdołał dopaść do prostopadłej piłki zagranej po ziemi. Obrońca poślizgnął się na mokrej nawierzchni. Kolejny raz od bramki zaczną reprezentanci Gruzji

36. min

Zbyt wysoko zagrana piłka Yamala z rzutu rożnego - piłka nabrała rotacji i przekroczyła linię końcową. Od bramki wznowią Gruzini

35. min

Cucurella uderzył płasko z osiemnastego metra, piłkę po odchodzącym strzale sparował do boku Mamardaszwili! Świetna interwencja gruzińskiego golkipera!

34. min

Żaden z Gruzinów nie zdołał zamknąć akcji strzałem po dośrodkowaniu Kwary z rzutu rożnego

33. min

Kwaracchelia dopadł do prostopadle zagranej piłki i został podwojony w polu karnym rywala - piłkę na rzut rożny wybija Le Normand

31. min

Mikautadze popędził prawą stroną na desancie, wpadł z piłką w szesnastkę i przewrócił się przy kontakcie z jednym z rywali. Sędzia nie ma zamiaru dyktować rzutu karnego i nakazuje grać dalej

30. min

Kontra Gruzinów zakończona przyblokowanym uderzeniem Koczoraszwilego ze skraju pola karnego. Piłkę chwyta Simon

29. min

Długo konstruowany atak pozycyjny Hiszpanów zakończony mocno niecelnym strzałem Laporte'a

27. min

Niedokładne wybicie jednego z Gruzinów, po którym piłka spadła pod nogi Pedriego, ten zdecydował się na uderzenie z siedemnastego metra - piłka powędrowała obok bramki

26. min

Morata znalazł się na pozycji spalonej

25. min

Cucurella nie pozwolił się obrócić Mikautadze i odebrał rywalowi piłkę na dwudziestym metrze od bramki Simona

23. min

Wzajemna asekuracja Gruzinów pozwala stworzyć szczelny system obronny, tym razem kaukaskich zasieków nie zdołał przejść Yamal, który został powstrzymany w gruzińskiej szesnastce

22. min

Ruiz uderzył ze skraju szesnastki, piłka jeszcze skozłowała, ale pewnym chwytem popisał się Mamardaszwili!

21. min

Koczoraszwili w świetnym stylu minął dwóch rywali na połowie Gruzji, lecz po chwili został skutecznie zatrzymany i stracił piłkę

20. min

Ruiz zbyt długo zbierał się do strzału w szesnastce rywala, z czego skrzętnie skorzystał jeden z gruzińskich obrońców i wybił futbolówkę

18. min

Kakabadze popędził prawym skrzydłem, dośrodkował na piąty metr, piłka skozłowała i odbiła się od naciskanego przez Kwaracchelię Le Normanda - obrońca wpakował piłkę do własnej siatki! Asysta gracza Cracovii! Gruzja znowu to robi!

16. min

Laporte niecelnie uderzał głową po centrze Yamala z narożnika boiska

16. min

Yamal wywalczył rzut rożny

14. min

Przewinienie w ofensywie Le Normanda

13. min

Yamal efektownie odegrał piętą na szesnasty metr do Pedriego, ten zdołał uderzyć, lecz na drodze piłki stanął jeden z gruzińskich obrońców!

12. min

Szybki odbiór ekipy z Półwyspu Iberyjskiego, którzy nie opuszczają połowy rywala

12. min

Krótkie rozegranie cornera i strata piłki przez Hiszpanów

11. min

Williams zebrał piłkę na szesnastym metrze, obrócił się i uderzył - futbolówka po rykoszecie powędrowała obok bramki!

10. min

Dośrodkowanie Williamsa na bliższy słupek i strzał głową Carvajala - refleksem na linii wykazał się Mamardaszwili!

10. min

Atak pozycyjny zakończony przyblokowaną centrą Ruiza. Będzie kolejny rzut rożny dla Hiszpanii

9. min

Krótkie rozegranie cornera i dośrodkowanie Williamsa z lewego skrzydła, lecz dobrze zafunkcjonowała gruzińska defensywa

8. min

Kakabadze wypuścił sobie piłkę na wolne pole, lecz przegrał walkę o pozycję z Cucurellą - faul gracza Cracovii na połowie Hiszpanów

7. min

Przeciągnięte dośrodkowanie Yamala. Od bramki zacznie Mamadaszwili

6. min

Gruzini odpierają kolejny atak pozycyjny rywali, jednak nie są w stanie wyprowadzić żadnej akcji odwetowej

4. min

Płaskie dośrodkowanie Carvajala z prawej flanki, na wślizgu uderzał Pedri, lecz pewną interwencją wykazał się Mamardaszwili

3. min

Pedri znalazł się na pozycji spalonej

2. min

Zablokowane uderzenie Ruiza z siedemnastego metra. Hiszpanie szybko odzyskują piłkę

1. min

Początek spotkania - zaczęli Hiszpanie

Odegrane zostaną hymny państwowe

Zespoły pojawiły się na murawie stadionu w Kolonii

Gruzini sprawili nie lada niespodziankę i pomimo początkowej porażki z Turcją wyszli z grupy F z 3. miejsca, co udało się za sprawą remisu z Czechami i sensacyjnego zwycięstwa nad Portugalią w kolejnych spotkaniach

Hiszpanie gładko przebrnęli przez fazę grupową pokonując Chorwację, Włochy oraz Albanię. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego zakończyli zmagania fazy grupowej na 1. miejscu grupy B